niedziela, 16 października 2011

Organizacja życia po porodzie.

Zanim pojawi się dziecko, warto jest wspólnie z partnerem przedyskutować kilka spraw. Przyszli rodzice powinni się zastanowić jak będzie wyglądać opieka w ciągu pierwszych miesięcy życia dziecka. Zgodnie ze standardowym schematem, kobieta na jakiś czas rezygnuje z życia zawodowego i zajmuje się dzieckiem, podczas gdy tata dziecka zazwyczaj pracuje. Jeżeli rodzice decydują się na taki układ warto jest ustalić najbardziej elementarne kwestie takie jak: kto i kiedy wstaje do dziecka w nocy, kto karmi, przewija itd. 

Zajmowanie się dzieckiem to praca na pełny etat, dlatego każdy rodzic, który decyduje się przez pierwsze tygodnie, miesiące życia dziecka, objąć w znaczniej mierze opiekę, potrzebuje wsparcia i chwili dla siebie. Warto jest omówić te kwestie zanim maluch się narodzi, rodzice unikną wtedy niepotrzebnych spięć i spożytkują energię na zabawę z dzieckiem, a nie na kłótnie między sobą. 

Kolejną ważną sprawą jest OPIEKUNKA. Jeżeli rodzice decydują się na pomoc niani od początku życia dziecka, dobrze jest zrobić rekrutację w trakcie ciąży. Mama i Tata powinni zastanowić się nad zakresem obowiązków i czasu pracy przyszłej niani, przede wszystkim muszą jednak zwrócić uwagę na potrzeby dziecka...Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza