poniedziałek, 14 listopada 2011

Tata przy porodzie.

Poprzedni post był paskudnie feministyczny, postanowiłam więc zamieścić również, krótki, ale treściwy niezbędnik dla Taty, uczestniczącego w porodzie.
 • Ubranie na zmianę, na wypadek zabrudzenia.
 • Podobnie jak Mama, tata powinien mieć coś do picia i do jedzenia. Nigdy nie wiadomo, jak długo potrwa akcja porodowa.
 • Tabletki uspokajające, gdyby przecinanie pępowiny okazało się zbyt traumatycznym doświadczeniem.
Przyszli rodzice powinni wspólnie uzgodnić kwestie: odwiedzin po porodzie, oczekiwań Mamy co do roli Taty przy porodzie, uwieczniania chwil okołoporodowych przy pomocy aparatu bądź kamery.

5 komentarzy :

 1. Haha, rzeczywiście bardzo treściwie :) Zwłaszcza tabletki uspokajające to ważna sprawa. Może jeszcze papierową torbę albo woreczek foliowy do oddychania na wypadek hiperwentylacji? ;)

  A tak na serio to jest super temat i napisz o tym więcej! Z pewnością wiele kobiet waha się, czy partner powinien uczestniczyć w porodzie :)Oczywiście można wymienić wiele powodów, dlaczego kobiety obawiają się obecności mężczyzny w takiej chwili, lecz mnie zawsze te powody dziwiły.

  No cóż... rozpoczęłaś temat rzekę :)

  Pozdrawiam serdecznie,
  Asia

  OdpowiedzUsuń
 2. No tak - każdy facet to "kozak", a jak przyjdzie co do czego, to faktycznie tabletki mogą okazać się niezbędne hehe :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też bardzo chętnie czekam na więcej treściwych infos dotyczących tatusiów ;) ja wciąż czuje, że chyba jednak wolałabym być sama podczas porodu. Bez partnera.. Choć może potrzebuję zmienić zdanie..

  OdpowiedzUsuń
 4. Obiecuję, że napiszę coś na temat rodzinnego porodu :) Asia ma rację - temat rzeka... ale myślę, że bardzo ważny dla wielu kobiet.

  Pozdrawiam Was

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ważny.. Zatem czekam na uspokający post o porodzie ;)

  Pozdrowienia dziewczyny ;)

  OdpowiedzUsuń