poniedziałek, 17 września 2018

Osiągnąć spełnienie.

Czy łatwo jest osiągnąć spełnienie? Ale nie tylko jako matka czy pracownik, ale jako człowiek. Całe życie pracujemy i gromadzimy różne doświadczenia, które składają się na owo spełnienie - te negatywne są równie ważne co pozytywne, więc lepiej ich nie unikać. W końcu, rozwój zaczyna się poza strefą komfortu. Ale jak być spełnioną kobietą współcześnie, jak być szczęśliwą matką, realizować się zawodowo, dbać o ważne relacje w naszym życiu, skoro na wszystko brakuje czasu! 

Poczucie spełnienia wiąże się z poczuciem szczęścia, łatwiej osiągnąć spełnienie osobom, które są zadowolone, cieszą się z drobnych elementów życia codziennego i mają pozytywne nastawienie do życia. Ponadto, szczęście uzależnione jest również od czynników genetycznych, więc niektórzy po prostu mają zakodowany taki styl życia.


Wiele mam spotyka się ze ścianą, kiedy próbują wrócić do pracy po urodzeniu dziecka. Pracodawcy, po mimo lepszych kwalifikacji i większego doświadczenia wolą zatrudniać osoby bezdzietne. A to błąd! Zazwyczaj to głównie na kobietach spoczywa trud wychowywania dzieci, konieczna jest w tej sytuacji dobra organizacja. Jedna z ważniejszych cech dobrego pracownika w każdej branży. Mamy pracują zadaniowo, skutecznie i szybko, muszą - bo przecież na ich głowach jest przedsiębiorstwo DOM spółka rodzinna. Warto szukać ofert pracy na stronach www kierowanych do mam, np. mamopracuj.pl Można tu znaleźć oferty pracy, warsztaty, szkolenia, a czasem słowa otuchy jak list jednej z czytelniczek:

Na poczucie spełnienia nie musi składać się świetna praca i szczęśliwa rodzinka, możesz żyć w pojedynkę (nie lubię słowa singiel), mieć pasję, podróżować, czytać książki i być spełnionym człowiekiem. Każdy inaczej buduje swoje szczęście, w punkcie finalnym moje i Twoje poczucie szczęścia będą się składać z różnych elementów, które będą tak samo ważne. 


Jeżeli jesteśmy spełnieni jako rodzice, pracownicy, kobiety/mężczyźni ale brakuje nam "tego czegoś" do szczęścia to zacznijmy cieszyć się z drobnych rzeczy, pozornie mało pozytywnych np. mąż znowu nie pozmywał naczyń i wyszedł do pracy. Jak będziesz je zmywać, pomyśl że przynajmniej nie jesteś sama, że masz obok kogoś kogo kochasz i zastanów się jakbyś się poczuła gdyby go nagle zabrakło? 

Cieszmy się z tego, że jesteśmy zdrowi, że mamy dzieci, że jesteśmy w związkach, że mamy gdzie mieszkać, że jest ładna pogoda, albo że wieje, bo przynajmniej nie jest gorąco. Spełnienie tylko w 10% zależy od dóbr materialnych, resztę każdy może osiągnąć, trzeba tylko patrzeć przed siebie i z uwagą.

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza