piątek, 20 grudnia 2013

Mój Top 10 na Święta!

Ostatnio na blogu mamy czas posuchy, ale to wszystko przez przygotowania do Świąt i miliard innych, pobocznych spraw. Ale  już nadrabiam zaległości. Na dziś chciałam trochę więcej siebie w notce. Nie wiem czy tego nie pożałuję, no ale czas pokaże. Dziś przedstawię Wam listę bardziej lub mniej kiczowatych piosenek, które można u mnie usłyszeć przed Świętami, szczególnie podczas ubierania choinki, sprzątania, gotowania tudzież innych czynności.


Zaczynamy!


Miejsce 10.  Destiny's Child "8 Days of Christmas"
Jak dla mnie najmniej świąteczna piosenka z całej mojej playlisty, ale zawsze leci. Miejsce 9. Chris Rea "Driving home for Christmas" Miejsce 8. Mariah Carey "All I want for Christmas" 
Nie jestem oryginalna... Bardziej popowej piosenki nie znam, ale jak ją słyszę, to po prostu śpiewam. Dlatego bezpieczniej, gdy obok mnie nie ma żywej duszy.Miejsce 7. Kayah "Ding, dong" 
Jedyna polska pozycja. A Kayah uwielbiam nie tylko w świątecznym wydaniu.Miejsce 6. Glee Cast  "Last Christmas"
Pojawi się jeszcze jedna piosenka z Glee, ale śmiało mogę Wam polecić całą ich składankę świąteczną The Christmas AlbumMiejsce 5. Michael Bublé "Ave Maria" Miejsce 4. Nat King Cole "God rest Ye Marry, Gentelemen"
Piękne, klasyczne wykonanie. Nagranie bardzo kiepskiej jakości, ale głos Cole'a wszystko wynagradza.Miejsce 3. Beyoncé "Ave Maria"
Przepiękna piosenka, cudowny głos, mogę słuchać w kółko i zawsze się wzruszam. Miejsce 2. Glee "Do They Know It's Christmas"Numero Uno! "Rudolph The Red Nosed Reindeer"
Piosenka cudowna i w dodatku wersja poniżej jest bardzo przyjemna do słuchania. Ze względu na wysoki poziom empatii, zawsze żal mi było Rudolfa, który był przezywany przez inne renifery i nie mógł się bawić w żadne reniferowate gry. 


Zastanawiałam się długo, czy napisać taki post, w którym jest "dużo mnie".  Teraz nie żałuję, bo miałam dużo radości w odsłuchiwaniu tych piosenek i szukaniu odpowiednich filmików. Więc nawet jeżeli Wam się nie spodobają, to ja bawiłam się świetnie!

Jeżeli macie swoje ulubione piosenki, to możecie je umieścić w komentarzu, chętnie posłucham co u Was gra przed Świętami.

3 komentarze :

 1. 8 - to mój numer 1 :D a poza tym wiele innych, Polskie klasyczne kolędy też się pojawiają w naszym repertuarze... Uwielbiam świąteczne piosenki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Miejsce nr 8 - Moje ulubione ! :):):)

  słucham od 1 grudnia do końca stycznia :P ;)

  pozdrawiamy!
  k&k
  http://islandofflove.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest doskonały kawałek:) Póki choinka stoi można słuchać w kółko.

   Usuń