poniedziałek, 30 grudnia 2013

Wspaniały 2013

Jutro żegnamy rok 2013. Nie chcę się tu rozpisywać na temat tego, co ten rok przyniósł, co zabrał, jakie były hity i kity... o tym z pewnością możecie przeczytać gdzie indziej. W tej notce chciałam przede wszystkim podziękować Wam, drodzy czytelnicy. To dla Was powstał ten blog i to dla Was pojawiają się tu różne teksty. Tak naprawdę dopiero druga połowa tego roku ożywiła Czas Mamy. Zaczęły pojawiać się teksty nie tylko tematyczno-specjalistyczne, ale również takie, które trochę pokazują mnie, to co lubię, jaka jestem.


W tym roku dostałam od Was dużo ciepłych słów, miłych gestów, odbyliśmy wiele ciekawych rozmów. Za to Wam dziękuję. Więc dla mnie to był 2013 to był ważny rok, rok zmian, ważnych decyzji i poznawania ludzi dzięki którym się rozwijałam i szłam do przodu. Ale już dziś wiem, że ten 2014 przyniesie znacznie więcej. Będzie ważniejszy od 2013, bo decyzje podjęte w tym roku, będę przecież realizować w przyszłym. Dla mnie to będą kamienie milowe, zmieniające nie tylko mnie, ale cały mój świat, wszystko. Jeżeli będziecie wytrwali, to pewnie przeczytacie o tych kamieniach właśnie tu, na blogu.

Nie chcę Wam składać standardowych życzeń Szczęśliwego Nowego Roku, przynajmniej nie tu, bo takie zapewne pojawią się na fanpagu. Dlatego wyszukałam dla Was wiersz, według mnie piękny. Potraktujcie go jako dedykację.

Konstanty Ildefons Gałczyński (1930)
  
Prośba o wyspy szczęśliwe

A ty mnie na wyspy szczęśliwe zawieź,
wiatrem łagodnym włosy jak kwiaty rozwiej, zacałuj
ty mnie ukołysz i uśpij, snem muzykalnym zasyp, otumań
we śnie na wyspach szczęśliwych nie przebudź ze snu.

Pokaż mi wody ogromne i wody ciche,
rozmowy gwiazd na gałęziach pozwól mi słyszeć zielonych,
dużo motyli mi pokaż, serca motyli przybliż i przytul,
myśli spokojne ponad wodami pochyl miłością.W tym nadchodzącym roku życzę Wam (i sobie) abyście znaleźli swoją wsypę szczęścia, odnaleźli spełnienie, spokój, miłość i radość we wszystkim co robicie. A przy tym, abyście pozostali sobą.


Z najlepszymi życzeniami,
Paulina Więckowska

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz