sobota, 15 lutego 2014

Czego pragną kobiety?

Dużo jest kobiet nieszczęśliwych. A dlaczego? Bo są w nieszczęśliwych związkach. Oczywiście może być wiele innych powodów związanych z pracą, planami życiowymi, rodziną itd. Ale kiedy kobieta jest szczęśliwa w związku i wie, że w każdej sytuacji, ma za sobą swojego mężczyznę. Jeżeli wie, że on skoczyłby za nią w ogień, że kocha ją nad życie, to wszystkie inne problemy wydają się być łatwe do rozwiązania. Bo to najważniejsze ogniowo to właśnie miłość.

Czego pragną kobiety? Spróbuję odpowiedzieć na to pytanie. Będzie to trudne, bo zapewne nie trafię w gusta wszystkich pań, ale mam nadzieję, że pewne elementy pokryją się z Waszymi pragnieniami i potrzebami.

Szacunek.

Brzmi tak banalnie, ale kiedy mężczyzna go nie okazuje, właściwie nie mamy o czym rozmawiać. Dla mnie szacunek to nie tylko podanie płaszcza, czy przepuszczenie w drzwiach, ale przede wszystkim dobre myślenie o swojej partnerce i dobre mówienie. Jeżeli ktoś wypowiada się źle na jej temat, staje murem i broni kobiety. Konflikty rodzinne pojawiają się częściej niż nam się wydaje, więc wystarczy, że matka mężczyzny powie coś negatywnego o jego żonie (matki czasem  tak mają). W takiej sytuacji wyobrażam sobie tylko jedną reakcję męża, matce należy dać komunikat, że już dawno spadła z tronu i nie ma prawa przy nim wygłaszać takich komentarzy. To współczesny odpowiednik honorowego zachowania.

Odpowiedzialność. 

Gender genderem, ale kobiety wciąż czują się dobrze, kiedy mężczyzna jest odpowiedzialny za ważne sprawy związku czy rodziny. Samodzielne, niezależne kobiety świetnie mają się do 30-35 roku życia, ale później zaczynają szukać kogoś, kto się nimi "zaopiekuje". Dla każdej z nas będzie to oznaczać coś zupełnie innego. Może to być odpowiedzialność finansowa za dom, pomoc w domu w jakiś codziennych pracach, zabranie raz w tygodniu na obiad, zorganizowanie czasu dzieciom w sobotę, zrobienie herbaty po męczącym dniu. Drobne gesty, które pokazują "tak, troszczę się o ciebie, jesteś dla mnie ważna". Kiedy nie ma wzajemności w dbaniu o siebie, związki zaczynają się wykruszać i z mocnego muru zostają strzępy cegieł, z których już nie wiele da się zbudować.

Uczciwość.

Z tym jest często na bakier i to zarówno po stronie panów jak i pań. Podstawowa zasada jest taka: jeżeli sama nie jesteś uczciwa, nie oczekuj tego od partnera. Proste. Coraz częściej nieproszonym gościem w związkach jest zdrada. I kiedy do niej dochodzi, to należy się zastanowić, czego mi brakuje w związku, że szukam tego poza nim? Bo może to jest sygnał, że należy go zakończyć i nie oszukiwać się dłużej. Flirtowanie, fantazjowanie, spotykanie się na "kawę" z innymi, kiedy współpartner o tym nie wie - to już jest zdrada, nieuczciwość, brak szacunku i dla mnie koniec relacji, która para wspólnie budowała. Oczywiście można sobie wybaczać, ale na to potrzeba kilku ważnych i długich rozmów.

Rozmowa. 

Jeden z ważniejszych elementów udanego związku. Nie da się stworzyć dobrej relacji nie mówiąc czego nam potrzebna, co czujemy, jakie mamy plany na przyszłości, czego się obawiamy itd. Zazwyczaj większość problemów kryje się w braku komunikacji między dwojgiem ludzi. Nie ukrywajmy, że jest to najtrudniejszy aspekt związku. Każdy wchodzi w relację mając jakiś bagaż doświadczeń za sobą i wiele czasu może minąć zanim para wypracuje swój model rozmowy i rozwiązywania problemów. Mówi się, że to kobiety bardziej potrzebują rozmów, łatwiej przychodzi im mówienie o emocjach i przeżyciach, ale to nie znaczy, że panowie tego nie potrzebują. Jestem przekonana, że każdy z nas lepiej się czuje, kiedy powie komuś o swoim problemie, porozmawia, zrzuci ciężar ze swoich barków. W tym przypadku kobiety i mężczyźni nie różnią się od siebie za bardzo. 

Miłość.

Jak już było powiedziane, najważniejszy element udanego związku. Każdy, kto poważnie myśli o relacji z drugą osobą, pragnie miłości. A na nią składają się wszystkie wymienione wyżej czynniki. Miłość, to również pragnienie bycia razem, przeżywanie wspólnie chwil szczęśliwych i smutnych, troska o drugą osobę, to po prostu szczere uczucie, które trudno jest definiować, znacznie lepiej czuć.

Nie ma recepty na udany związek, każdy jest inny i nie jest powiedziane, że to co sprawdza się w jednym, odniesie sukces w drugim. Dlatego pary muszą same pracować nad swoimi relacjami, najważniejsze żeby działały wspólnie, bo związek tworzą przecież dwie osoby.

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza