poniedziałek, 17 lutego 2014

Niesamowita więź dziecko-pies. Theo i Beau

Posiadanie zwierzaka w dzieciństwie to wielkie szczęście, ogromna radość i mnóstwo odpowiedzialności. Oczywiście ta odpowiedzialność spoczywa głównie na barkach rodziców, ale i dzieci od małego poznają, co znaczy troska o drugą istotę. 

Niedawno internet obiegły zdjęcia dwójki przyjaciół - Theo i Beau, którzy uwielbiają swoje towarzystwo. I gdy tylko Theo udaje się na popołudniową drzemkę, Beau zaraz mu towarzyszy. Mama bierze wtedy aparat w dłoń i robi swojemu synkowi wspaniałą pamiątkę na całe życie. 

 Z doświadczenia wiem, że posiadanie zwierzaka, w moim przypadku najwspanialszego jamnika pod słońcem, przyniosło same pozytywy. Bo trudno mi opiekę nad zwierzakiem, wyprowadzanie na spacer, kąpiel czy karmienie nazwać przykrym obowiązkiem. Zwierzęta domowe można w pewnych obszarach porównać do dzieci. Jedne i drugie są od nas całkowicie zależne, musimy więc o nie zadbać bez względu na to czy mamy ważne spotkanie, randkę czy temperaturę. Nie ma wymówek. Z tej prostej przyczyny uważam, że  dla dzieci posiadanie psa czy kota, a nawet chomika to cenna lekcja dorosłości i szacunku wobec innych, słabszych.


Oglądając zdjęcia Theo i Beau, nie mam wątpliwości, że na zawsze zostaną przyjaciółmi. Zwierzę, które dorasta razem z dzieckiem, na zawsze pozostanie w jego sercu. Jestem tego doskonałym przykładem. 

Nie da się ukryć, że Beau rośnie jak na drożdżach :) 


źródło zdjęć:  instagram.com/mommasgonecity

Ciekawa jestem jakie zwierzaki mają Wasze dzieci :)

5 komentarzy :

 1. My mamy chomika i rybki, marzeniem jest piesek, ale jeszvze trzeba poczekać, jak narazie to czarno to widzę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze że dzieci już uczą się odpowiedzialności za zwierzaki. Chomikowi też trzeba klatkę wyczyścić, dać świeżą wodę. Wiem że pies to już grubsza sprawa, ale ja cudownie wspominam 11 lat które z nami spędził. Żegnanie jest natomiast koszmarem...

   Usuń
 2. o mateńko :) widać tą wieź cudownie :)
  dobrze powiedziane odpowiedzialnośc na barkach rodziców i jednak trzeba uważać na takie relacje :) ale psy to wspaniali przyjaciele

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pies potrafi byc nieprzewidywalny, ale ten wygląda na anioła :) cudowni są!

   Usuń
 3. Cudowne, mam nadzieję, że niedługo mój synek zaprzyjaźni się tak z naszym psem.

  OdpowiedzUsuń