niedziela, 25 maja 2014

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w szczęściu.

O przyjaźni pisałam dawno, dawno temu, ale ten temat zawsze będzie ważny. Bo przyjaciel, to ktoś wyjątkowy, trochę jak partner życiowy, dla którego powinniśmy mieć czas, zaufanie i być z nim w ważnych momentach.  
Prawdziwy przyjaciel, jest zawsze przy nas w każdej trudnej, przykrej czy bolesnej sytuacji. Możemy liczyć na jego wsparcie, pomoc - wtedy bezwarunkowo. Obserwacje pokazują, że zazwyczaj tak właśnie się dzieje. Życiowa strata, niepowodzenie, choroba powodują, że inni znajdują dla nas czas, rodzinne waśnie się zacierają, jesteśmy zaopiekowani. Ale czy tylko wtedy potrzebujemy naszych przyjaciół? Odpowiedź brzmi: NIE!
Przyjaciół potrzebujemy również wtedy, kiedy nam się powodzi, kiedy realizujemy się zawodowo, bierzemy ślub, podejmujemy nowe wyzwania, kiedy nam się udaje i jesteśmy szczęśliwi. A często niestety, w tych sytuacjach przyjaciele jakoś dziwnie o nas zapominają, nie wspierają naszych pomysłów, nie dopingują, nie cieszą się z nami, nie mają dla nas czasu.
Wczoraj moja przyjaciółka zorganizowała dla mnie ważny wieczór, spędziłyśmy razem ponad 5 godzin, a rozmowy nie miały końca. Wiem, że to jest osoba, na którą zawsze mogę liczyć, jest jak siostra. Wyjątkowa.
Dlatego chciałam Ci tutaj, w tym miejscu, jeszcze raz podziękować za zorganizowanie wieczoru panieńskiego, lepszego nie mogłam sobie wyoobrazić!
Mam nadzieję, że mnie nie zabijesz za to zdjęcie! :)

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza