środa, 9 lipca 2014

Jak zniszczyć kobietę w ciąży. Instruktaż wg prof. Chazana.

Sumienie prof. Chazana przez długi czas było na ustach mediów i myślę, że nas wszystkich. Ale to jest wydarzenie, o którym absolutnie nie należy zapominać. Wręcz przeciwnie. Nagłośnienie tej sprawy może spowoduje, że kolejna taka tragedia się nie zdarzy.


Prof. Dębski komentując tą tragedię słusznie powiedział, że szpital nie służy do załatwiania spraw sumienia. I miał absolutnie rację. Co by się działo, gdyby prawnik powiedział, że nasz problem godzi w jego sumienie i on nie będzie nas bronić w sądzie? Gdyby psychoterapeuta powiedział, że nie będzie leczyć np. zaburzeń seksualnych, bo to jest sprzeczne z jego sumieniem i wiarą katolicką. Można wiele takich przykładów znaleźć. Tylko w przypadku sprawy prof. Chazana, mamy zbyt wiele ofiar.

Bo tak naprawdę prof. Chazan skazał na śmierć dwie osoby. Dziecko, które powoli będzie umierać, w bólu oraz matkę, której poczucie bezpieczeństwa, zaufanie do lekarskiego autorytetu i siła zostały znokautowane, kobietę która starając się od jakiegoś czasu o dziecko, mając wykonanie niepotrzebne cesarski cięcie, zanim (o ile w ogóle) zdecyduje się na kolejną ciąże, będzie musiała poczekać pół roku może rok.

Media nie piszą nic na temat matki, politycy mówią tylko o odwołaniu Chazana, a przecież w tym wszystkim jest pokiereszowana i bardzo zraniona matka! Przeżywająca tą traumę, prawdopodobnie oglądająca swoje "biedne i chore" dziecko, bombardowana w gazetach i mediach całą tą sprawą, oglądająca gębę tego nieludzkiego lekarza w telewizji.

W jednym z wywiadów prof. Chazan powiedział:

"Ta dzisiejsza decyzja to początek ataku na sumienie lekarzy i osoby, sprawujące funkcje kierownicze w opiece zdrowotnej, łamanie sumień tych, którzy przestrzegają zasad prawa naturalnego, a przede wszystkim nie godzą się na zabijanie człowieka. Prawdopodobnie będzie przyczyną eliminowania lekarzy ze stanowisk kierowniczych - tych właśnie przestrzegających zasad prawa naturalnego. Będzie więc przyczyną nierównego dostępu do tych stanowisk - powiedział dla katolickiej telewizji Razem.tv."

To brzmi jakby sam Chazan był pokrzywdzony, a to przecież matka i dziecko są w tym wszystkim ofiarą, są najwyższą ceną jaką przyjdzie zapłacić za głupi błąd lekarza, a właściwie za jego sumienie. Nie do pojęcia jest to, że tak inteligentny i wykształcony człowiek jak Chazan mógł zostać wymóżdżony (no bo jak to inaczej napisać?) i wydał taki wyrok? Nie może być tak, że wiara, zabija zdrowy rozsądek, że sumienie góruje nad rozumem. Przynajmniej tak być powinno.  

Jeśli sumienie lekarzy ma działać w taki sposób, ma przyczyniać się do krzywdy i bólu ludzi, to ja wolę, aby kierownicze stanowiska zajmowali NORMALNI lekarze.
zdjęcie Michał Rozbicki/Newspix.pl

Postawa ewangeliczna, zgodna z katolickim światopoglądem wymagałaby od profesora nadstawienia drugiego policzka, a jeśli to za dużo dla tak głęboko wierzącego człowieka, to przynajmniej trochę odwagi cywilnej by się przydało. Należałoby z godnością przyjąć konsekwencje swoich decyzji.

5 komentarzy :

 1. Dokładnie to samo uważam o tej całej sprawie. Lekarze niestety (lub stety) ale nie powinni się kierować wiarą i przekonaniami w swoim zawodzie, bo przecież mają za zadanie pomagać ludziom. Taki zawód wybrali. A co jeżeli do lekarza-katolika przyjdzie pacjent-ateista? Nie otrzyma pomocy, czy jak? Kompletnie tego nie rozumiem. Wracając do sprawy z Prof. Chazanem, nie jestem w stanie wyobrazić sobie co czuje matka tego dziecka. I moim zdaniem ona już nigdy nie zdecyduje się ponownie na ciążę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W komentarzach na facebooku przeczytałam, że promuję aborcję (sic!), cieszę się, że podzielasz moją opinię. Jestem przekonana, że żaden z tych którzy bronią prof. Chazana, nie chciałby być na miejscu tej biednej kobiety.

   Usuń
 2. W takim razie ja również promuję aborcję :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pani Paulino! Bardzo mi się podobają Pani wpisy!
  Jednak żeby wyrazić opinie na jakiś temat, trzeba UWAŻNIE usłyszeć obie strony!
  http://www.wsieci.pl/11-pieter-manipulacji-ws-chazana-pnews-1374.html
  Asia z Wrocławia

  OdpowiedzUsuń