czwartek, 28 sierpnia 2014

Dlaczego nie jesteśmy szczęśliwi?

Życie często zmusza nas do nakładania masek, odgrywania różnych ról w różnych sytuacjach. Łatwo jest w dzisiejszym świecie zatracić poczucie własnej tożsamości, wszyscy chcą być tacy sami w takich samych warunkach.

Indywidualność staje się niepotrzebną wartością. A to wielki błąd.

Jak odnaleźć siebie, kiedy wokół nic nam w tym nie pomaga?

Co się dziś liczy:

1. Sukces naukowy:  

Po wielu miesiącach przygotowań udaje Ci się w końcu zaprezentować na konferencji naukowej niesamowicie interesujący sposób postrzegania umiejętności analitycznego myślenia i cech osobowości.. Dech w piersiach zapiera Ci sama myśl, ile ważnych osobistości wynagradza CIĘ swoją obecnością, jak wiele oczu skierowanych jest na tory myśli, której ramy stworzyłeś TY sam, ile uszu słucha o związkach zmiennych uchwyconych przez TWÓJ umysł.

Ludzie lubią ludzi odnoszących sukcesy. Fajnie jest znać kogoś komu się udało, dlatego od teraz Twój krąg znajomych prawdopodobnie znacznie się powiększy. Kogo teraz słuchać? Kto mówi prawdę? Kogo interesujesz Ty jako osoba, a kogo tylko Twój sukces?

Nie odpowiadaj jeszcze. 

2.  Życie na wysokim poziomie: 

Twoje marzenia o kupnie luksusowego samochodu w końcu się spełniają. Mieszkanie, które kiedyś oglądałeś jedynie w katalogach dla przebrzydle bogatych ludzi – staje się dzisiaj Twoją własnością. . Stać Cię na eleganckie wakacje kilka razy w roku - all inclusive.

A gdzie jesteście Ty? W którym miejscu się znajdujesz? Czy potrafisz sam siebie określić, nie patrząc przez pryzmat luksusu, który Cię otacza? Czy przypadkiem się nie zatracasz? Nie marnujesz czasu na rzeczy kompletnie nieistotne? 

3. Prestiż w Twojej okolicy, mieście, a może nawet kraju: 

W końcu jest! Udało się! Dzięki dostępowi do większej ilości dóbr, niż przeciętny Kowalski – uzyskujesz prestiż na skalę całego regionu. Gazety piszą o Tobie, początkowo te krajowe ale informacja szybko idzie w świat. W dobie Internetu, uzyskujesz kontakt z zainteresowanymi Twoją pozycją, stylem życia, zainteresowaniami, wszystkim. Każdy chce coś załatwić u Ciebie, pyta o poradę, inspiruje się Tobą. Zaczyna żyć Twoim życiem.

Czy wiesz kim jesteś? Odnajdujesz się w tym? Wiesz co dla Ciebie ważne. Naprawdę, życie w ciągłym biegu, wyścig szczurów, to do tego dążysz?

Warto się zatrzymać. Pobyć chwilę w samotności. Spędzić czas z naszymi dziećmi, rodzicami, dziadkami. Porozmawiać z kimś, kogo dawno nie widzieliśmy na żywo. I przede wszystkim,  nie zakładać masek. 

Nie dajcie sobie wmówić, że jest jakiś schemat życia, według którego macie żyć. Nie jest łatwo pozbyć się społecznej presji, tego że powinniśmy normalnie pracować, mieć dom, wziąć kredyt, żyć w bardziej poukładany sposób. Żyjcie w taki sposób, żebyście byli szczęśliwi i żebyście za kilkanaście lat mieli prawdziwe wspomnienia, a nie trofea na półce w wielkim i pustym domu.

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza