wtorek, 12 sierpnia 2014

Pokój niemowlaka - kolejne inspiracje.

Trendy się zmieniają, tak samo nasze gusta i upodobania. Urządzanie pokoju dla naszego maluszka jest tak samo przyjemne jak stresujące. Chcemy przecież, aby nasze dziecko dobrze się w nim czuło. Dlatego przygotowałam dla Was kilka nowych inspiracji, w których znajdziecie zarówno spokojniejsze aranżacje jak i te o bardziej intensywnych kolorach.


Zacznijmy od tych wyrazistych, bo jest ich zdecydowanie mniej. Pokoje niemowlaków najczęściej są spokojne i aranżowane w neutralnej kolorystyce, ewentualnie z kolorowymi dodatkami. Ale printy na ścianach, jak rządziły, tak rządzą dalej, więc znów zobaczycie kilka ciekawych inspiracji. 


Osobiście, jestem zwolenniczką delikatnych i spokojnych kolorów i elementów bazowych w pokoju dziecka. Bo wnętrze w bardzo łatwy sposób można stworzyć dodatkami, o ciekawych kształtach, fakturach i kolorach. Szybko i bez większego problemu zmieniamy charakter pokoju.
 
Chcemy mieć dżunglę? Nie musimy szukać tapety w dinozaury czy kupować dywanu w Tarzana, dzieciom w zupełności wystarczają dodatki. Może być to naklejka na ścianę (którą łatwo usunąć bez uszkadzania ściany), obrazek na ścianie z rysunkiem dżungli czy pluszowy wąż przewieszony przez karnisz. Kiedy maluch podrośnie i zapragnie mieć w pokoju kosmos niczym ze Star Trek, bez większych kosztów możemy mu zaaranżować pokój na nowo. Poniżej zobaczycie wnętrza w spokojnych kolorach głównych, ale za to z bardzo ciekawymi dodatkami. Czasem wystarczy żywszy kolor poduszek, zawieszenie czegoś oryginalnego nad łóżeczkiem dziecka czy jeden wyrazisty element umeblowania, żeby wnętrze stało się ciekawe, inspirujące, po prostu jakieś.
 
I jeszcze cudowne, piękne dodatki do pokoju zarówno dziewczynki jak i chłopca.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz