czwartek, 11 września 2014

Pielęgnacja skóry dziecka - organiczne kosmetyki do pielęgnacji.

Delikatna skóra dziecka wymaga szczególnej pielęgnacji, bardziej niż skóra starszego dziecka czy dorosłego, narażona jest na podrażnienia. To właśnie przez skórę niemowlak poznaje świat i odbiera bodźce zewnętrzne, a dotyk rodzica pomaga mu uspokoić się i czuć bezpiecznie. Wrażliwa skóra niemowlaka powinna być pielęgnowana za pomocą sprawdzonych, przebadanych klinicznie preparatów. 

Na jakie produkty zwrócić szczególną uwagę? W co należy się wyposażyć, aby odpowiednio zadbać o skórę naszego dziecka? 

  • łagodny płyn i szampon do kąpieli - produkty te powinny być przeznaczone dla noworodków i niemowląt. Ważne, aby nie podrażniały skóry i oczu maluszka. 
  • krem na odparzenia - łagodzi delikatną i podrażnioną skórę dziecka. Zapobiega odparzeniom, zaczerwienieniom i wysypkom, dzięki regularnemu stosowaniu skóra staje się gładsza i zdrowsza. Mogę Wam polecić organiczny balsam marki Alteya Organics, same naturalne składniki dodatkowo, pochodzące z ekologicznych plantacji. Możecie go zakupić w sklepie Perla Negra lub w Krakowie przy ul. Rakowickiej 12 w Kosmetyki Naturalne Boutique - stacjonarny sklep z wyselekcjonowanymi jedynie naturalnymi i organicznymi produktami (otwarcie pod koniec września).
  • olejek do kąpieli - nawilża skórę maluszka i zmniejsza ryzyko wysuszenia skóry dziecka.
  • krem z filtrem UV - wysoki faktor filtru to najlepsza ochrona przed promieniami słonecznymi i mniejsze ryzyko poparzeń delikatnej skóry dziecka. 
  • balsam do ciała - należy wybrać taki, który nie powoduje podrażnień, ma delikatny zapach i jest bogaty w witaminy oraz minerały działające odżywczo na skórę dziecka. Najlepsze są te, które zawierają wit. E i oleje roślinne, a nie mają w składzie sztucznych barwników i konserwantów. To gwarantuje, że będą nawilżać, nie wywołując jednocześnie podrażnień oraz uczuleń. Najlepiej nakładać je po kąpieli - wówczas lekko rozgrzana skóra łatwiej chłonie odżywcze składniki. Taki balsam również znajdziecie w sklepie Perla Negra. Organiczny balsam do ciała dla dzieci Alteya Organics ma lekką i łatwo wchłanialną formułę. Łączy kojące właściwości róży, nagietka i olejku morelowego zapewniając długotrwałe nawilżenie i komfort. Idealny do wrażliwej skóry dziecka.
Skóra niemowlaka jest cieniutka i niedojrzała, co wpływa na jej słabsze funkcjonowanie jako bariery ochronnej przed drobnoustrojami, czynnikami chemicznymi, a także zadrapaniami. Dlatego wymaga szczególnej troski i pielęgnacji za pomocą specjalnych kosmetyków. Dopiero po upływie dwóch, trzech lat zaczyna przyjmować takie cechy jak skóra dorosłego człowieka.

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza