drewniany prezent na chrzest

Jeśli szukasz pomysłu na praktyczny i unikalny prezent na Chrzest dla dziecka, to dobrze trafiłeś. Rzeźba w drewnie to świetny patent na prezent z tej okazji. Rzeźba to dzieło piękne, unikatowe i doskonale podkreślające religijny charakter tego święta. Zobacz, dlaczego jeszcze rzeźba w drewnie to pomysł na prezent z okazji Chrztu oraz jak wybrać dobry prezent z okazji Chrztu dla dziecka?


Co warto wybrać na Chrzest?

Chrzest Święty to wydarzenie tyleż piękne i niezapomniane, co specyficzne. Zwłaszcza jeśli chodzi o prezent. Wielu ma dylemat, co podarować dziecku na Chrzest. Cóż, istnieje kilka kryteriów, którymi warto się kierować, przy doborze prezentu:

  • religijny charakter – Chrzest to sakrament, bodaj najważniejszy w wierze chrześcijańskiej. Jest to zatem wydarzenie na wskroś religijne. Prezent powinien to uwzględniać i mniej lub bardziej bezpośrednio nawiązywać do tematyki religijnej,
  • piękno i estetyka – niewątpliwie najlepsze prezenty to takie, które pięknie wyglądają. Podarunek, który ma być pamiątką i budzić miłe skojarzenia, powinien dobrze wyglądać i cieszyć oko,
  • wymiar praktyczny – dobrze, jeśli prezent na Chrzest dla dziecka nie tylko dobrze wygląda, ale też służy czemuś konkretnemu,
  • jakość wykonania – na Chrzest nie kupujemy tandety. To chwila wyjątkowa i jedyna w życiu małego człowieka. Zdecydowanie powinniśmy postawić na coś wysokiej jakości i solidnie wykonane,
  • trwałość na lata – z jakością wykonania wiąże się trwałość prezentu. Z racji tego, że w większości Chrzest odbywa się w wieku niemowlęcym dziecka, nie będzie ono pamiętało nic z wydarzenia. Prezent na Chrzest musi przetrwać lata by miał sens, a także by posiadał walor sentymentalny,
  • adekwatny do specyfiki wydarzenia – Chrzest to chwila radosna, ale też niepozbawiona powagi. Prezent nie powinien być krzykliwy czy też nadmiernie dowcipny. Powinien uwzględniać wrażliwość rodziny, w tym ich uczucia religijne.

Mówiąc najkrócej, prezent na chrzciny dla dziecka powinien być bardzo dobrze przemyślany.

Szukasz pomysłu na prezent, który łączy wszystkie te cechy? Rzeźba w drewnie to doskonały przykład tego, co można dać dziecku z okazji Chrztu.

Co może przedstawiać rzeźba w drewnie jako prezent na Chrzest?

Najlepiej, jeśli rzeźba ma charakter religijny, czy wręcz sakralny. Przedstawiająca najważniejsze postacie biblijne, w tym Jezusa, Madonnę czy Anioła Stróża.

Jezus Chrystus

Rzeźba postaci Jezusa jest najbardziej wymowną pamiątką po Chrzcie Świętym. Szczególnie taka rzeźba, która wykonana jest z dbałością o szczegóły i nadaje postaci Jezusa charakteru, choćby opiekuńczym spojrzeniem. Takie rzeźby występują w różnych wariantach, chociażby:

  • Jezus Frasobliwy,
  • Jezus jako Dobry Pasterz, np. z owieczką i laską,
  • Jezus na krzyżu lub dźwigający krzyż,
  • Dzieciątku błogosławiące.

Na prezent sprawdzi się zarówno figura sylwetki Jezusa jak i płaskorzeźba, np. przedstawiająca wydarzenia biblijne.

Madonna

Również ważna jest sama Matka Boża. To postać szczególnie ważna w tradycji katolickiej, w tym polskiej. Nieodłączna towarzyszka Jezusa, a także opiekunka nowo ochrzczonych dzieci. Wspaniałą pamiątką i rekwizytem do modlitwy może być ręcznie wykonnana rzeźba w drewnie Maryi jako symbol miłości matczynej, Maryja z Dzieciątkiem, Maryja z goręjącym sercem czy jako rozmodlona służebniczka boża.

Święta Rodzina

Figury można łączyć i sprezentować dziecku na Chrzest całą Świętą Rodzinę – Jezusa oraz jego rodziców – Maryję i św. Józefa. Zarówno jako płaskorzeźba, która świetnie sprawdzi się jako unikalny obraz a także figura trzech postaci, to niezwykła pamiątka oraz ozdoba katolickiego domu. Symbolizuje ciepło rodzinne, miłość, a także przekazywanie wiary z pokolenia na pokolenie. Czego tak ikonicznym wyrazem jest właśnie Chrzest Święty. Ciekawym patentem są minimalistyczne rzeźby przedstawiające popiersia członków Świętej Rodziny.

Anioł Stróż i inne anioły

Bardzo dobrym pomysłem na prezent z okazji chrzcin mogą być też rzeźby aniołów, w tym Anioła Stróża. Taki prezent będzie miał szczególny walor symboliczny. Rzeźba będzie przypominać dziecku o wartości Chrztu, a także dawała poczucie zaopiekowania przez anioły. Rzeźby w drewnie aniołów są bardzo zróżnicowane, od tych majestatycznych przedstawiających archanioły, aż po te skromniejsze, symbolizujące służebną wobec Boga misję tych dobrych duchów. Szczególnie urocze są małe rzeźby aniołków, przypominających modlące się dzieci.

Postacie świętych i sceny biblijne

Bardzo dobrym pomysłem będzie też zamówienie rzeźby w drewnie przedstawiające postacie świętych. Na przykład patrona czy imiennika dziecka. Szczególnie spodoba się rodzinie, jak i za kilka lat samemu dziecku, taki eksponat, który umiejscawia świętego w określonych okolicznościach historycznych. Na przykład, gdy dokonał heroicznego czynu.

Dlaczego rzeźba w drewnie to świetny pomysł na prezent na chrzciny?

To oczywiście tylko propozycje. Rzeźba w drewnie może przybrać różne formy, niekoniecznie sakralne czy stricte religijne. Wiele zależy od wrażliwości danej rodziny, a także płci czy przewidywanego charakteru obdarowywanego dziecka.

Niezależnie od wyboru, będzie to prezent o wyjątkowym charakterze. Szczególnie, jeśli pochodzi od rodziców chrzestnych. Stanowi niezwykłe uzupełnienie właściwego prezentu, a ten może być przecież bardzo przyziemny i praktyczny, jak chociażby wózek dla dziecka, gry edukacyjne czy pieniądze. Może też stanowić prezent sam w sobie.

Religijne rzeźby z drewna to prezent praktyczny oraz o wymiarze duchowym

Rzeźba w drewnie jako prezent na chrzciny to wyraz szacunku do powagi chwili, a także swego rodzaju inwestycja. Spełnia w zasadzie wszystkie istotne cechy dobrego prezentu na Chrzest.

Ma walor sentymentalny i emocjonalny

Taki prezent to z pewnością piękna pamiątka Chrztu. Także wtedy, gdy dziecko zwyczajnie nie ma szans zapamiętać nic z tego wyjątkowego dnia. Sama świadomość, że ta rzeźba powstała i została podarowana specjalnie dla niego, stanowi walor sam w sobie. Wartość emocjonalna i sentymentalna, która będzie wiązać się z tym unikatowym podarunkiem jest nie do podrobienia, ani kupienia za pieniądze. To także prezent, który z dzieckiem pozostanie na całe życie, w przeciwieństwie do pieluszek, ubranek dziecięcych czy krzesełka do karmienia.

Podpora w życiu duchowym – praktyczne znaczenie

A w czym może służyć rzeźba w drewnie jako prezent na chrzciny, w dorosłym już życiu człowieka wierzącego? Jeśli rzeźba ma charakter religijny, to bardzo dobry rekwizyt pomagający w modlitwie. Dla wielu wierzących taka symboliczna obecność Jezusa, Maryi, aniołów czy świętych jest bardzo pomocna. Łatwiej się skupić, wyciszyć i rozmawiać z Bogiem. Pomyśl, że taka rzeźba jako prezent może sprawić, ze dla obdarowywanego dziecka zawsze Jezus będzie miał jej konkretną twarz.

To prezent piękny i nadający wyrazistego charakteru w domu

Poza wszystkim rzeźby w drewnie to dzieła sztuki. Są piękne, unikatowe, zwłaszcza jeśli wykonane przez prawdziwych artystów na zamówienie, zamiast maszyn czy rzemieślników. Takie rzeźby po prostu wyglądają dobrze i dobrze prezentują się także jako ozdoba domostwa. Można je powiesić albo ułożyć na honorowym miejscu w domu. Rzeźba może też stanowić element wystroju domowej kapliczki. Cieszy oko, wywołuje miłe wspomnienia i emocje. To naprawdę bardzo dużo.

To, jaką rzeźbę zechcesz podarować dziecku na Chrzest, to oczywiście Twoja decyzja. Ważne jednak, abyś pamiętał, że w każdym wariancie to dobry pomysł. Dlaczego?

Unikatowość i niepowtarzalność dzieła

Część z rzeźb, które są dostępne na rynku, są wykonywane przez maszynę. Nie da się im odmówić precyzji i przemysłowego wręcz tempa. Niemniej, tak wykonane rzeźby niczym się nie wyróżniają. Nie mają tego specyficznego i unikalnego charakteru, jak te wykonywane przez człowieka. Każda rzeźba jest wtedy jedyna, gdyż nie da się powtórzyć dwóch takich samych rzeźb. Świadomość tego dodatkowo zwiększa walor sentymentalny dzieła, które może posłużyć jako prezent z okazji chrzcin dla dziecka.

Osobisty dotyk artysty

W dłoniach artysty kawałek drewna zmienia się w piękno w nim zaklęte. Jak to się dzieje? Składają się na to talent, artystyczne oko, doświadczenie oraz więź jaka łączy twórcę z dziełem. Zręczne palce rzeźbiarza potrafią wykonać wyraziste cięcia oraz osiągnąć naturalnie wyglądającą teksturę. Wrażliwość na piękno i wyrobione oko pozwalają artyście stworzyć niepowtarzalne dzieło. A jeśli tworzy to osoba, która do swojej pracy podchodzi z sercem i autentycznym zaangażowaniem, efekt jest mistrzowski. Tego nie stworzy maszyna – tu potrzebne są lata praktyki, cierpliwość i praca. Dlatego też na rzeźby w drewnie na prezent chrzcielny trzeba poczekać kilka tygodni.

Trwałość, wysoka jakość materiałów i wykonania

Warto zdecydować się na rzeźby w drewnie, jeśli chodzi o prezent na Chrzest, także z powodów bardziej utylitarnych. Taki prezent jest bardzo trwały – a przecież o to chodzi, by służył i cieszył oko przez lata. Do ich tworzenia stosuje się wytrzymałe drewno lipowe. Rzeźbiarz, poza realizacją wizji artystycznej, dokłada także starań do technicznego wymiaru jakości wykonania. Profesjonalne narzędzia i precyzyjne nacięcia uwzględniające charakterystykę tworzywa przedłużają żywotność rzeźby. Zauważ, że najwspanialsze dzieła sztuki rzeźbiarskiej są możliwe do podziwiania przez całe stulecia.

Zainteresowany? Sprawdź tutaj: prezent – rzeźby drewniane na Chrzest <- znajdziesz tu atrakcyjne ceny rzeźb, wspaniałych rzemieślników, cudownych ludzi i 21 dniowy termin realizacji Twojego dzieła!