depilacja światłem

Jakie trzy życzenia związane ze swoim wyglądem najczęściej wymieniają kobiety? Szczuplejsze uda, dłuższe rzęsy, brak konieczności ciągłego martwienia się linią bikini?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, wystarczy wyobrazić sobie swobodę i komfort noszenia dowolnych ubrań bez potrzeby sprawdzania, czy w niedawno depilowanych miejscach nie odrosły już włoski. Na szczęście taka możliwość jest już powszechnie dostępna– dzięki firmie Philips i jej produktom z linii Lumea, które na zawsze odmieniły oblicze kobiecej depilacji. W kwietniu tego roku firma Philips wprowadzi na rynek kolejny model linii Philips Lumea, czyli innowacyjny produkt oparty na technologii IPL (Intense Pulsed Light – intensywne światło pulsacyjne), który pozwoli spełnić największe kobiece marzenie związane z wyglądem: uwolni je od niechcianego owłosienia, gwarantując idealnie gładką skórę każdego dnia.

Rewolucja w metodach depilacji

Firma Philips przez niemal 7 lat wraz z wybitnymi dermatologami – dr. Paulem Berretym (z Catharina Hospital w Eindhoven w Holandii) i prof. Peterem Bjerringiem (dyrektor prywatnego szpitala Mølholm w Danii) pracowała nad stosowaniem światła do usuwania włosów. Ta współpraca w połączeniu z pragnieniem udostępnienia konsumentom technologii IPL do użytku domowego zaowocowała stworzeniem Lumea. Z urządzenia Lumea firmy Philips można skutecznie korzystać w zaciszu własnego domu. Pięć regulowanych ustawień siły światła zapewnia delikatność i jednocześnie optymalną skuteczność działania w zależności od odcienia skóry i barwy włosa, a zintegrowany filtr UV i zaawansowane mechanizmy kontrolne zapewniają maksymalną ochronę dla skóry. Delikatne impulsy świetlne kierowane bezpośrednio we włos wprowadzają mieszek włosowy w stan uśpienia i powodują naturalne wypadanie rosnącego włosa. Prosty i delikatny zabieg powtarzany raz na dwa tygodnie zapobiega odrastaniu włosków, zapewniając piękną i gładką skórę każdego dnia przez cały rok.

Jak działa depilacja światłem LUMEA?

Urządzenie emituje delikatne, rozproszone i niejednorodne światło
Melanina we włosach absorbuje te emitowane pulsy światła, które uszkadzają mieszki włosowe. To powoduje, że mieszki włosa z każdym zabiegiem coraz bardziej wchodzą w fazę tzw. „wyłączenia się”, czyli usypiania. W konsekwencji włosy naturalnie wypadają i odrastanie włosów zostaje zatrzymane. Aby utrzymać jedwabiście gładką skórę i zapobiec odrastaniu włosów zabieg powinien być powtarzany na początku co tydzień albo 2 tyg, a następie co 4 – 6 tygodni do momentu, aż zauważymy brak odrastających włosków.

Jak samemu korzystać z urządzenia?

Dostosowanie intensywności światła. Przed każdym zabiegiem należy dostosować intensywność światła do tonu skóry, który mamy w dniu korzystania z urządzenia. (podrażniona, opalona, etc). Zapewni to efektywne i delikatne korzystanie z produktu. Dodatkowo unikniemy np. zaczerwieniania skóry wynikającej ze zbyt wysokich ustawień.

Korzystanie z urządzenia

Philips Lumea posiada wbudowany system bezpieczeństwa, który zapewnia, że możemy jedynie „uwolnić” flesz światła kiedy urządzenie ma prawidłowy kontakt ze skórą. Prawidłowy kontakt ze skórą jest wtedy, kiedy urządzenie jest ustawione pod kątem 90° do ciała. Jeżeli przylega prawidłowo do ciała zapali się światełko gotowości. Zapalenie się światełka oznacza gotowość do naciśnięcia i „uwolnienia” światła . System Slide&Flash; – system przesunięcia i błysku dla wygodnego i szybszego przeprowadzenia zabiegu. Akcja jest powtarzana na całą powierzchnię, z której mają zostać usunięte włoski. Ważne jest, aby unosić urządzenie po każdym „uwolnieniu” światła.

Dzięki urządzeniu Lumea można pożegnać się z kosztownymi zabiegami laserowymi w salonach kosmetycznych, wrastającymi włoskami, bolesnymi depilacjami z użyciem wosku czy krótkotrwałymi efektami golenia i związanymi z nim odrostami i wysypką. „Z własnej praktyki wiem, że pacjenci zawsze szukają jak najprostszego sposobu usuwania włosów. Myślę, że Lumea jest właśnie takim sposobem, ponieważ to łatwo dostępne i proste w użyciu urządzenie, które można bezpiecznie i skutecznie stosować we własnym domu”.

Dlatego już teraz można przyzwyczajać się do skóry pięknej przez cały czas – do wakacyjnej gładkości, którą można cieszyć się o każdej porze roku. Dzięki urządzeniu Lumea firmy Philips kobiety poczują się we własnej skórze tak dobrze jak nigdy przedtem – w sypialni, na plaży i na najmodniejszych imprezach.